Kdo jsem?

Jmenuji se Lucie Tkočová. Několik let tvořím také pod jménem Jasmína. Při nedávném silném zážitku jsem se podepsala pod kresbu spontánně JASLŮNA. Vnímám to jako spojení Lucie a Jasmíny. Spojení  žen, které se donedávna projevovali velmi odděleně.  Také to symbolizuje záměry a plán mé duše.. Zářící lůna nebo luna? 

Kdo však doopravdy jsem? 

Jsem dítětem matky Země. Vím že mé tělo je jejím chrámem, a tak se o něj také starám. Ve stravě miluji lehkost, barevnost. Někdy se více vyživuji pohybem, láskou a radostí. Nezásobuji svět zbytečnými plasty a jinými škodlivými látkami. Rozvíjím u sebe šetrnost, jednoduchost, přirozenost.

.Jsem žena. Žena s vodou spjatá. Jsem tekoucí říčkou i širokým jezerem. Slanou slzou před osudným večerem. Brečím, tančím, líbám, hladím, hýčkám, uctívám, modlím se, chráním, opečovávám, cítím, doufám..

Jsem slovanka. Slovanka jež se rozpomíná. Slovanka která v sobě hledá moudrost svých předků ukrytou. Slovanka která ve své duši hledá vzpomínku zarytou..

Jsem tanečnice. S vánkem poletuji a vlaji. S vichrem dupu, křičím.. S každým lístkem v korunách stromů cvičím

Jsem malířka. Malířka samouk. Jednoho dne jsem nemohla jinak. Od té doby se nic nezměnilo. Možná jen to, že se na má díla již jde koukat, a tak maluji konečně s otevřenýma očima.

Jsem masérka. V lásce se tě dotýkám. Křídly tě objímám. Srdcem tě hřeji. Plné zdraví ti vždy přeji. Děkuji každým dnem za dar který mi byl dán - cítit.

Raduji se z neodolatelné chuti tvořit a dělat svět i sebe krásnější..

NA VLNĚ LÁSKY,

JASMÍNA

TOP